[Радехівський РВ державної виконавчої служби ГТУЮ у Л/о ]
Головна » 2015 » Березень » 4 » Строки пред'явлення виконавчих документів
11:38
Строки пред'явлення виконавчих документів

Bиконавчі документи, що видаються судами чи іншими органами, можуть бути пред'явлені до виконання в межах певних строків. Статтею 22 Закону України «Про виконавче провадження» встановлені такі строки:

 - посвідчення комісій по трудових спорах,  постанови судів у справах про адміністративні правопорушення  та  постанови  органів (посадових    осіб),    уповноважених    розглядати   справи   про адміністративні правопорушення, - протягом трьох місяців;  інші виконавчі документи - протягом  року,  якщо  інше  не передбачено законом.

Вище зазначені строки встановлюються для:

 - виконання судових рішень - з наступного дня після набрання рішенням законної сили чи закінчення строку,  встановленого у разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення,  а в разі якщо  судове рішення  підлягає  негайному  виконанню,  - з наступного дня після його постановлення;

 - виконання рішень комісій по трудових спорах - з дня видачі посвідчення на примусове виконання рішення;

 - інших   виконавчих   документів  з  наступного  дня  після набрання ними юридичної сили, якщо інше не передбачено законом.

Слід зазначити, що рішення про стягнення періодичних платежів (у справах  про стягнення аліментів, про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом чи іншим ушкодженням здоров'я,  втратою годувальника тощо)  можуть бути  пред'явлені  для виконання протягом усього періоду,  на який присуджені платежі. Та строки пред'явлення  виконавчих  документів  до  виконання встановлюються для кожного платежу окремо.

В свою чергу статтею 23 Закону України «Про виконавче провадження» передбачене переривання строку давності пред'явлення виконавчого документа до виконання.

Строки пред'явлення  виконавчого  документа  до  виконання перериваються:

-        пред'явленням виконавчого документа до виконання;

-       частковим виконанням рішення боржником;

-        наданням судом, який видав виконавчий документ, відстрочки або розстрочки виконання рішення.

Також, слід зазначити, що після   переривання   строку   пред'явлення    виконавчого документа до виконання перебіг строку поновлюється.  Час, що минув до переривання строку, до нового строку не зараховується.

У  разі  повернення  виконавчого  документа  стягувачу   у зв'язку  з  неможливістю  в  повному  обсязі або частково виконати рішення строк  пред'явлення  виконавчого  документа  до  виконання після  переривання встановлюється з дня його повернення,  а в разі повернення виконавчого документа у зв'язку із встановленою законом забороною  щодо звернення стягнення на майно чи кошти боржника,  а також проведення інших  виконавчих  дій  стосовно  боржника,  -  з моменту закінчення дії відповідної заборони.

Стягувачам, які пропустили строк для пред'явлення виконавчого документа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.


Державний виконавець
ВДВС Радехівського РУЮ                                                 Ковалишин М.А.  

Переглядів: 578 | Додав: Таня | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]