[Радехівський РВ державної виконавчої служби ГТУЮ у Л/о ]
Головна » 2011 » Квітень » 20 » Про стягнення штрафів на користь держави за порушення правил дорожнього руху України
15:19
Про стягнення штрафів на користь держави за порушення правил дорожнього руху України
     Кожному автовласнику та водієві доводиться періодично стикатися з органами державної виконавчої служби через несплату штрафів ДАІ. В арсеналі виконавчої служби чимало дієвих заходів для стягнення боргів. Арешт квартири чи машини, заборона виїзду за кордон, накладення адміністративного стягнення за неявку до державного виконавця тощо.
     Натомість боржники нерідко намагаються уникати державних виконавців, чим лише створюють собі проблеми, з подальшими негативними фінансовими наслідками для них.
     Відповідно до Адміністративного кодексу України при вчиненні порушень правил дорожнього руху на підставі протоколу виноситься вмотивована постанова органу ДАІ або суду про накладення на порушника адміністративного стягнення.
     На протязі 15-денного терміну боржник зобов’язаний оплатити накладений на нього штраф, та обов’язково представити квитанцію про сплату в органи ДАІ за місцем проживання.
     У разі несплати порушником штрафу протягом 15 днів постанова про адміністративне стягнення надсилається до відділу державної виконавчої служби для виконання в примусовому порядку відповідно до Закону України «Про виконавче провадження».
     Відділ державної виконавчої служби, одержавши постанову про накладення адміністративного стягнення, яка є підставою для відкриття виконавчого провадження, відповідно до вимог ст.ст. 17, 19, 20, 25 Закону України «Про виконавче провадження» відкриває виконавче провадження і надає боржнику термін до 7 днів для сплати штрафу у добровільному порядку.
     Заходами примусового виконання відповідно до вимог Закону України «Про виконавче провадження» є звернення стягнення на майно, заробітну плату, доходи, пенсію, стипендію боржника.
     На підставі ст.28 Закону України «Про виконавче провадження» у разі невиконання постанови, у строк для добровільного виконання, з боржника постановою державного виконавця, яка затверджується начальником відділу державної виконавчої служби, стягується подвійний розмір штрафу, виконавчий збір у розмірі 10% від суми штрафу, та витрати, пов'язані з проведенням виконавчих дій.
     В разі наявності у боржника двох та більше неоплачених штрафів за порушення правил дорожнього руху, державним виконавцем накладається арешт на все рухоме та нерухоме майно боржника, та проводиться вилучення автотранспорту.
     За порушення вимог державного виконавця та Закону України «Про виконавче провадження», тобто ухилення від сплати коштів, неявка на виклики державного виконавця без поважних причин, відповідно до ст.ст. 89,90 боржник – фізична особа несе відповідальність у вигляді штрафу розміром від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, та боржник – юридична особа у вигляді штрафу розміром від сорока до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; а у разі наявності ознак злочину боржник притягується до кримінальної відповідальності.Державний виконавець
Відділу державної виконавчої служби
Радехівського районного
управління юстиції:                                            Ковалишин Л.В.
Переглядів: 7549 | Додав: proxys | Рейтинг: 4.0/3
Всього коментарів: 1
1 Андрій   [Матеріал]
Що робити коли інспектор ДАІ не видав на руки постанови про порушення ПДР, а ДАІ не надіслало її за місцем проживання?

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]