[Радехівський РВ державної виконавчої служби ГТУЮ у Л/о ]
Головна » 2012 » Червень » 27 » Підстави відмови у відкритті виконавчого провадження.
10:39
Підстави відмови у відкритті виконавчого провадження.
Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку визначає Закон України „Про виконавче провадження” (Далі - Закон).
Примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, які стягувач отримує в органах, що прийняли рішення, та одночасно зі своєю заявою про відкриття виконавчого провадження пред’являє на виконання до органів державної виконавчої служби.
Слід зауважити, що заява стягувача про відкриття виконавчого провадження не завжди підлягає задоволенню. Так, статтею 26 Закону України „Про виконавче провадження” визначено випадки, коли державний виконавець відмовляє у відкритті виконавчого провадження. Такими випадками є наступні.

1. Пропуск встановленого строку пред'явлення документів до виконання.

Так, Законом визначено, що виконавчі документи можуть бути пред'явлені до виконання в такі строки:

- посвідчення комісій по трудових спорах, постанови судів у справах про адміністративні правопорушення та постанови органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення, - протягом трьох місяців;

- інші виконавчі документи - протягом року, якщо інше не передбачено законом.

У разі пред’явлення виконавчого документа з пропущенням цих строків, державний виконавець відмовляє у відкритті виконавчого провадження на підставі п.1 ч.1 ст.26 ЗУ „Про виконавче провадження”.
2. Неподання виконавчого документа, зазначеного у статті 17 Закону та неподання заяви про відкриття виконавчого провадження у випадках, передбачених Законом України «Про виконавче провадження».
3. Якщо рішення на підставі якого видано виконавчий документ, не набрало законної (юридичної) сили, крім випадків, коли воно у встановленому законом порядку допущено до негайного виконання.
4. Пред'явлення виконавчого документа до органу державної виконавчої служби не за місцем або не за підвідомчістю виконання рішення.
Обираючи орган державної виконавчої служби до якого буде пред’явлено виконавчий документ на виконання, стягувач має пам’ятати, що виконавчі дії провадяться державним виконавцем за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцезнаходженням його майна. У разі якщо боржник є юридичною особою, то виконання провадиться за місцезнаходженням його постійно діючого органу або майна (ст. 20 ЗУ „Про виконавче провадження”).
5. Якщо не закінчилася відстрочка виконання рішення, надана судом, яким постановлено рішення.

6. Невідповідності виконавчого документа вимогам, передбаченим ст. 18 Закону України „Про виконавче провадження”.

Такими вимогами є обов’язкове зазначення у виконавчому документі:

1) назви і дати видачі документа, найменування органу,прізвище та ініціали посадової особи, що його видали;
2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ;
3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я, прізвище, власне ім'я та по батькові за наявності (для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб),ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника за наявності (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника за наявності (для фізичних осіб - платників податків), а також інші дані, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, зокрема, дата народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника, рахунки стягувача та боржника тощо;
4) резолютивна частина рішення;
5) дата набрання законної (юридичної) сили рішенням;
6) строк пред'явлення виконавчого документа до виконання.
Виконавчий документ повинен бути підписаний уповноваженою посадовою особою із зазначенням її прізвища та ініціалів і скріплений печаткою. Скріплення виконавчого документа гербовою печаткою є обов'язковим у разі, якщо орган (посадова особа), який видав виконавчий документ, за законом зобов'язаний мати печатку із зображенням Державного Герба України.
7. Якщо виконавчий документ повернуто стягувачу за його заявою, крім виконавчих документів про стягнення аліментів та інших періодичних платежів.
8. Наявності інших передбачених законом обставин, що виключають здійснення виконавчого провадження.
Про відмову у відкритті виконавчого провадження державний виконавець виносить постанову, яка затверджується начальником відповідного відділу державної виконавчої служби, і не пізніше наступного дня надсилає її заявникові.
У разі відмови у відкритті виконавчого провадження на підставі пункту 6 частини першої статті 26 Закону, державний виконавець роз'яснює стягувачу право на звернення до суду чи іншого органу (посадової особи), які видали виконавчий документ, про приведення виконавчого документа у відповідність із вимогами ст. 18 цього Закону.
Постанова про відмову у відкритті виконавчого провадження може бути оскаржена заявником у порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження».

Заступник начальника
відділу державної виконавчої служби
Радехівського районного управління юстиції Добош М.В.
Переглядів: 6528 | Додав: Таня | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]