[Радехівський РВ державної виконавчої служби ГТУЮ у Л/о ]
Головна » 2013 » Жовтень » 9 » Аліменти на батьків
16:44
Аліменти на батьків
В абсолютній більшості судових справ щодо стягнення аліментів йдеться про захист інтересів неповнолітніх дітей чи дорослих сина або дочки віком до 23 років, які продовжують навчання. Однак, протягом останніх років почастішали випадки, коли з позовами до суду про стягнення аліментів з дорослих дітей на своє утримання звертаються самі батьки. Трапляються курйозні ситуації, коли батько, який отримує пенсію у розмірі понад 2 000 грн., вимагає стягнути аліменти з дочки, зарплата якої – 1500 грн.
Згідно з ч. 1 ст. 202 Сімейного кодексу України, повнолітні дочка чи син зобов’язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги. Тобто, для виникнення у повнолітніх дітей обов’язку утримувати батьків потрібна наявність одночасно трьох підстав:
- дочка, син повинні бути повнолітніми,
- батьки повинні бути непрацездатними,
- батьки повинні потребувати матеріальної допомоги.
Іноді суди задовольняють позови формально непрацездатних батьків, не зважаючи на їхнє фактичне матеріальне становище. При цьому служителі Феміди посилаються на ст. 204 СК України, за якою єдиною підставою для звільнення дочки, сина від обов’язку утримувати батьків є встановлення факту ухилення матері, батька від виконання своїх батьківських обов’язків.
Ст. 204 СК повинна застосовуватись у тому випадку, коли непрацездатні мати, батько мають правові підстави для стягнення аліментів з повнолітніх дітей, однак, повнолітні діти доведуть у суді факт ухилення батьків від виконання ними раніше своїх обов’язків щодо дітей. Тобто, якщо дохід позивачів перевищує дохід дітей, то право на аліменти у батьків взагалі не виникає, і суд повинен відмовити у задоволенні позову.


Державний виконавець
відділу державної виконавчої служби
Радехівського районного управління юстиції Чирко О.С.
Переглядів: 740 | Додав: Таня | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]